Pousada Estevao
Områdets attraktioner, herunder Fonte Grande og Morro de São Paulo Mole, ligger en kort gåtur fra Pousada Estevao.
Beliggende omkring 2 km fra Gamboa-stranden er hotellet også 2,1 km væk fra Quarta Praia. Stedet placeret 1 km fra centrum af Morro de São Paulo. Du kan komme til Terceira Praia om få minutter i bil. Tirolesa kabelbanestation ligger 300 meter fra hotellet.
Gæsterne kan finde gastropub Restaurante Mediterraneo MSP inden for 50 meter fra stedet.
- Lokale seværdigheder
- Toca do Morcego200 m
- Church200 m
- Lighthouse Zipline200 m
- Mirante da Tirolesa250 m
- Aureliano Lima Plads150 m
- Posto Medico 24hs200 m
- Bola de Neve Church200 m
- Lufthavne
- Valenca lufthavn8 km
På hotellet
På værelset
- Minibar
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra et Pousada Estevao hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra et Pousada Estevao hotel. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Pousada Estevao hotel?
Kunder bør tjekke ud fra Pousada Estevao hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i det Pousada Estevao hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i det Pousada Estevao hotel er 84$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Pousada Estevao hotel?
På Pousada Estevao hotel kan gæster vælge mellem Værelse med en kingsize-seng og Værelse Standard med en queensize-seng.